Bitki Hastalık ve Zararlı Kontrol Hizmetleri

Epcon, bünyesindeki deneyimli Ziraat mühendisleri ile dış mekan süs bitkilrinde görülen, hastalık ve zararlı etmenlerine karşı entegre mücadele çalışmaları yapılmaktadır.

Entegre mücadele çalışmalarındaki amacımız, zirai mücadelede kullanılan pestisitlerin kullanım oranını azaltarak, insan, çevre sağlığı ve biyolojik çeşitliliğin korunmasını sağlamaktır.

Bitkilerin verim ve kalitesini artırmak için gübreleme, sulama, tarımsal mekanizasyon, kaliteli tohumluk ve ileri tarım tekniklerinin uygulanması yeterli değildir. Bitkilere bir çok hastalık ve zararlı etmenler saldırarak geri dönüşümü olmayan sonuçlar ve ekonomik kayıplar meydana getirirler.

Entegre mücadele çalışmaları için, mevcut teknik şartlara bağlı olarak entegre mücadele programı hazırlanır ve uygulamalar bu programa göre yapılır. Bu şartlarda; biyolojik mücadele, biyoteknik yöntemler, dayanıklı çeşitler, mekanik ve fiziksel mücadele gibi alternatif mücadele metotlarına öncelik verilir.

Kimyasal mücadele yapılması zorunlu ise, doğal düşmanlara ve çevreye yan etkisi düşük olan spesifik ve çevre dostu ilaçlara yer verilir. Kullanılacak ilaçlar, etkili en düşük dozda ve doğal düşmanların en az zarar göreceği zamanlarda kullanılmalıdır. İlaçlamalar uygun alet ve uygulama tekniği kullanılarak, bitki koruma ürünleri uygulama belgesine sahip kişi ve kuruluşlarca yapılmalıdır.

Epcon Çevre Sağlığı Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti.

Harums ser quidem rerum facilis dolores nemis omnis fugats vitaes nemo minima rerums unsers sadips amets.

İrtibat Formu

Adı Soyadı

Telefon

e-Posta Mail

Konu

Mesaj

captcha

Sepet

  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Giriş Yap